V Orszak Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim

Dodane przez: w dniu 8 stycznia 2020

Już po raz piąty 6 stycznia ulicami Wielopola Skrzyńskiego przeszedł rozśpiewany i piękny Orszak Trzech Króli. Organizatorami wydarzania byli: Gmina Wielopole Skrzyńskie, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim oraz Parafia pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim. Hasło tegorocznego Orszaku brzmiało „CUDA CUDA OGŁASZAJĄ”.

Po wspólnej modlitwie Anioł Pański wszyscy zgromadzeni na czele  trzema Królami: Europy, Azji i Afryki wyruszyli w barwnym orszaku do stajenki na wielopolski rynek. W trakcie można było obejrzeć sceny z wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. Scenę” Zwiastowania” przygotowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Wielopolu Skrzyńskim, scenę „Dwór Heroda” przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Sybiraków z Nawsia, scenę „Walka dobra ze złem” przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof.  T. Sinki z Małej. Kulminacyjnym punktem było złożenie pokłonu Dzieciątku Jezus. Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć Taniec Azjatycki w wykonaniu Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim, Taniec Afrykański w wykonaniu Szkoły Podstawowej nr. 1 im. mjra. Ludwika Marszałka Zbroi z Brzezin oraz Taniec Europejski w wykonaniu Szkoły Podstawowej nr. 2 z Brzezin –  Berdechowa.

Wszyscy uczestnicy Orszaku otrzymali korony, śpiewniki oraz chorągiewki. Na wielopolskim rynku, można było poczęstować się bigosem przygotowanym przez Panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „Gliniczanki” z Glinika oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Łysogórzanki” z Glinika – Łysa Góra oraz gorącą herbatą podawaną przez Panie z Wielopolskiego Stowarzyszenia Kobiet „Pasjonatki Tradycji”.  Ze stoiska Poczty Polskiej, można było wysłać  pocztówkę. Jak co roku największą atrakcją dla najmłodszych była żywa szopka oraz słodycze: krówki orszakówki.  Na zakończenie uroczystości odbył się koncert sławnej piosenkarki Beaty Wiater.

Dziękujemy księżom, Proboszczom oraz Wikariuszom z Dekanatu Wielopolskiego i Ropczyckiego za pomoc przy organizacji Orszaku.  Dziękujemy jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej gminy, Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” oraz „Orlętom” z Nawsia, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży  i Dziewczęcej Służby Maryjnej z Wielopola, dyrekcji, nauczycielom i uczniom Przedszkola i wszystkich Szkół Podstawowych, które włączyły się w organizację. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był tak wyjątkowy.

Mieszkańcom całego Dekanatu oraz Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego składamy serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie na Orszak Trzech Króli do Wielopola i serdecznie zapraszamy za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć