„Matuchnie pieśni niesiemy”

Dodane przez: w dniu 7 czerwca 2019

Męski Chór Rolników im. Stanisława Świerada z Wielopola Skrzyńskiego zajął zaszczytne II miejsce w IX Ponadregionalnym Konkursie Pieśni Maryjnej – „Matuchnie pieśni niesiemy”, który odbył się w Kościele Parafialnym w Mrowli. Naszych artystów poprowadził Dyrygent – Piotr Larysz.
Historia konkursu sięga 1910r. Pretekstem do jego powołania był obraz Matki Bożej Dobrej Drogi, który jest kopią cudownego obrazu z Kochawina. Wykonał ją Maurycy Skorupecki w 1889r. na zamówienie właścicielki Mrowli W.P. Dolińskiej. Ta ofiarowała obraz Kościołowi, jako dziękczynienie za cudowne ocalenie córki przed śmiercią. 
Matka Boża Dobrej Drogi jest od lat szczególnie czczona przez wiernych. 
Modlić się pieśnią, wielbić Maryję Matkę Boga śpiewem i muzyką to myśli przewodnie konkursu. Jury oceniało prawidłową aranżację partii wokalno-instrumentalnych, poziom artystyczny i wykonawczy, jak również bogactwo harmoniczno – melodyczne wykonywanych kompozycji.

Dziękujemy organizatorom Konkursu: Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Łukasza w Mrowli i Gminnemu Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Świlcza zs. w Trzcianie za udostępnienie zdjęć dokumentujących to piękne wydarzenie kulturalne.

Nasz Chór już niedługo weźmie udział w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie.
Gratulujemy występu w Mrowli i życzymy artystom dalszych sukcesów.

Skip to content