Pippi odwiedziła Wielopole

Dodane przez: w dniu 6 czerwca 2019

„Tu się będzie piekło naleśniciekło! Tu się będzie piekło…” czyli „Teatr Po Sumie” z absolutnym hitem tej niedzieli „Pippi Pończoszanką”, która wypełniła salę GOKiW-u po brzegi i rozbawiła wszystkie dzieci. 
Teatr „Pacynka” – żywioł i niezwykła energia na scenie. Dziewięcioro wspaniałych, młodych artystów z wielką pasją opowiedziało nam zabawną historię o Pippi Pończoszance.
Zagrali wyborowo. Taniec, dynamiczna gra aktorska i cudowne piosenki – zaśpiewane po mistrzowsku. „Teatr Pacynka” powstał w 2007r. i działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Krasnem. Skupia dzieci z klas szkoły podstawowej, które dwa razy w tygodniu spotykają się, by odkrywać sekretny świat sztuki. Przedstawienia „Pacynek” charakteryzuje złożona forma teatralna, taneczny ruch i operowanie prostymi, plastycznymi środkami wyrazu scenicznego. Doskonaleniem warsztatu aktorskiego i muzycznego młodych adeptów sztuki zajmuje się Maciej Szukała – instruktor teatralny. Przez 12 lat istnienia teatr był wielokrotnie nagradzany i przygotował 14 spektakli, m.in. „Wróżki” na podstawie bajek Charlesa Perraulta, „Kot w butach” wg Jana Brzechwy czy oglądaną w niedzielę w Wielopolu – „Pippi Pończoszankę” na podstawie kultowej książki szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. 
Pippi – dziewczynka, która żyje beztrosko w świecie fantazji. Rude włosy, piegi i ogromne buty. Wszędzie jej pełno i nie może być inaczej! W końcu to najsilniejsza dziewczynka świata. Mieszka w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpą Panem Nilsonem. Pippi ma mnóstwo pomysłów i niecodziennych przygód, jest odważna, energiczna i lubi poznawać nowych ludzi. 
Widownia pełna roześmianych, szczęśliwych dzieci to najpiękniejsze podziękowanie dla występu „Pacynki”. Piosenka autorstwa reżysera spektaklu Macieja Szukały okazała się absolutnym hitem! 
„Tu się będzie smażyć naleśnikasy!
Tu się będzie smażyć…
Tu się będzie piekło naleśniciekło!
Tu się będzie piekło…
Tu się będzie jadło naleśniczadło!
Tu się będzie jadło….”

Dzieciaki wychodząc z przedstawienia nuciły sobie słowa tej piosenki i pojechały ciuchcią na ryneczek wielopolski. A tam słodkości, swawola, śpiewy i tańce, których animatorem była Pani Monika Adamiec. Za nami kolejne cudowne spotkanie z ramach „Teatru Po Sumie” z którym świętowaliśmy jedno z najpiękniejszych dni w roku – Dzień Dziecka.

Organizatorem „Teatru Po Sumie”, w ramach którego wystąpi Teatr „Pacynka” jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim, a partnerami: Gmina Wielopole Skrzyńskie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim. Projekt dofinansowany został z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji zadania publicznego – wydarzenie kulturalne.

Skip to content