Grupa Zabawowa – spotkanie 1

24 stycznia – czwartek – godz. 10.00 rozpoczęły się pierwsze zajęcia GZ.

Zajęcia przebiegały według następującego programu:

1. Początek spotkania

  • Grupa się schodzi
  • Dzieci poznają miejsce spotkań, oglądają kąciki tematyczne
  • Rytuał na początek – dzwonienie dzwoneczkiem
  • Powitanie w kręgu „ Witaj … jak się masz …

2. Zabawy rodziców z dziećmi

3. Posiłek

4. Czytanie książki

5. Swobodna zabawa

6. Pożegnanie w kręgu

7. Rytuał na koniec – dzwonienie dzwoneczkiem

8. Ustalenie planu zajęć na następne spotkanie

9. Sprzątanie

 

Nie ukrywam, że bardzo obawiałam się pierwszych zajęć.  Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. Od samego przyjścia dzieci zachowywały się tak swobodnie i naturalnie, jak byśmy spotykali się już od dłuższego czasu. Nie były skrępowane obecnością pozostałych dzieci ani osób dorosłych.

Przed spotkaniem przygotowałam 3 kąciki tematyczne / kuchnia, biblioteczka, sportowy /.

Podczas zajęć wszystkie dzieci kilka razy odwiedzały każdy kącik, w żadnym nie przebywając dłużej niż kilka minut. Największym zainteresowaniem cieszył się basenik z piłeczkami                      i materacyk.

Dzieci były tak bardzo zaabsorbowane wspólną zabawą w nowym otoczeniu, że nie wyrażały ochoty na przerwę aby spożyć posiłek, na który składały się owoce ( jabłka ). Nie skupiały się również na słuchaniu czytanej przeze mnie książki.

Rodzice przez cały czas angażowali się w zabawę z dziećmi, dbając o ich bezpieczeństwo.

W miłej atmosferze czas płynął szybko. Pożegnaliśmy się o godz. 12.00, ustalając, że będziemy się spotykać raz w tygodniu we czwartki o godz. 10.00 .

Kolejne spotkania będą się odbywały według podobnego planu. Zmianie będzie ulegał              punkt 2, ( na każdych zajęciach będzie wprowadzana nowa zabawa np. poznawanie różnych powierzchni za pomocą dotyku,  poznawanie kolorów, kształtów, części ciała, malowanie farbami itp. ). Jeśli zajdzie taka potrzeba, to czas swobodnej zabawy może zostać skrócony     o kilka minut np. na rzecz zabawy w kręgu.

Wykonałam kilka zdjęć i krótki filmik, które wraz z krótką informacją ( w późniejszym terminie ) zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.gokiw.wielopole-skrz.pl              w zakładce Biblioteka w Brzezinach.

 

 

Skip to content