Tabletki na tablety

Ja nie chcę. Ja się tam nudzę… A mogę ze sobą wziąć tableta? – tak dziś potrafi odpowiedzieć dziecko poinformowane, że za chwilę będzie szło z rodzicami do kościoła. „Zwirtualizowanie” współczesnego człowieka nie tylko ociera się w niektórych przypadkach o granicę absurdu, ale też hamuje zdobywanie podstawowych sprawności, jakimi są: mówienie, czytanie i pisanie.

Okazję do zmierzenia się z tym problemem stworzyła Miejska i Powiatowa Biblioteka w Ropczycach organizując konkurs „Mistrz kaligrafii”, przeznaczony dla gimnazjalistów. W eliminacjach gminnych tego konkursu, przeprowadzonych przez bibliotekę GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim, wzięło udział 16 uczniów Publicznego Gimnazjum im. ks. J. Popiełuszki. Zgodnie z regulaminem, do etapu powiatowego wysłano pięć najlepszych prac prezentujących umiejętności pięknego pisania. Prace te wykonały: Magdalena Kolebuk, Justyna Cabaj, Kinga Wójcik, Magdalena Misiorek oraz Klaudia Zabiegły.

Dziękujemy młodzieży za udział w konkursie, a polonistkom: Małgorzacie Jarosz oraz Lucynie Woźny za rozpropagowanie go wśród swoich uczniów. Na szczęście są jeszcze młodzi ludzie, którzy dbają o estetykę swojego pisma. Ale chyba jest z tym coraz gorzej.

Dożyliśmy takich czasów, niestety, w których potrzebne są tabletki na tablety.

 

                                                                                        Maria Wójcik

Skip to content