Zespół Pieśni i Tańca „Bardo” – o zespole

Zespół Pieśni i Tańca Bardo ” z Brzezin powstał we wrześniu 2005 roku. Założycielką, choreografem i kierownikiem jest Magdalena Tabasz. Pierwszy skład zespołu liczył 12 par, była to młodzież w wieku gimnazjalnym i szkół średnich, akompaniatorem był Pan Janusz Kramarz.

Obecnie zespół liczy 6 par i składa się z dzieci ze szkoły podstawowej w Berdechowie  gdzie akompaniatorem jest Pan Grzegorz Piękoś. Powstała również młodsza grupa dzieci z Wielopola Skrzyńskiego i Brzezinach która liczy 12 osób.

Zespół działa przy GOKiW w Wielopolu Skrz. którego dyrektorem jest Pan Marcin Świerad. W swoim dotychczasowym dorobku mają takie tańce jak; tańce narodowe: polonez i krakowiak jak również suitę tańców śląskich, rzeszowskich i przeworskich.

Po raz pierwszy wystąpili na Koncercie z Okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

w GOKiW w Wielopolu Skrz. 11.11.2005 roku, gdzie zatańczyli poloneza. Kolejne występy zespołu to: IV Wielopolska Biesiada Ludowa – 25.02.2006 roku w FOK

w Nawsiu prezentując krakowiaka i tańce śląskie, Obchody 590- lecie Miasta Giraltovce – Słowacja – 02.07.2006r., Jubileusz 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach – 10.07.2006r., Obchody Ziemi Brzosteckiej – 10.07.2006r., Dożynki Gminne – Glinik 2006, gościnnie zespół zatańczył na Spotkaniu Mikołajkowym w Domu Dziecka
w Svidniku na Słowacji. I tym występem zespół
Bardo” zakończył rok 2006. Nowy rok zespół zaczął występem podczas Zabawy choinkowej” połączonej z Dniem Babci

i Dziadka w Szkole Podstawowej w Brzezinach – Berdechowie, następnie zespół zaprezentował się na V Wielopolskiej Biesiadzie Ludowej w Nawsiu a także na
III Jarmarku Kulturalnym w Czudcu. Zespół uświetnia swoim występem wiele różnych uroczystości  na terenie gminy, powiecie jak również poza granicami kraju. W maju 2008 roku Zespół Pieśni i Tańca „BARDO” brał udział w II Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Form Tanecznych – PIERWSZE KROKI  w Głogowie Małopolskim gdzie zdobył II miejsce. Podczas ferii zespół uczestniczył na 4 – dniowych warsztatach tanecznych w Giraltovcach na Słowacji, gdzie uczył się tańców przeworskich.

Warsztaty te prowadził Pan Kazimierz Popielarz, i Pan Janusz Kramarz.

Obecnie działający zespół dwukrotnie występował na Przeglądzie Tanecznym „Taneczne Figle” w Centrum Kultury w Ropczycach, corocznie na Koncercie Dzieci Rodzicom w GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim, 20 – leciu Klubu Seniora z Wielopola Skrzyńskiego jak również na różnych imprezach okolicznościowych np. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki itp.

 

Obecny skład zespołu:

Gr. starsza:

 

 1. Wiktoria Jaskółka
 2. Oliwia Jaskółka
 3. Aleksandra Kut
 4. Aleksandra Legęza
 5. Dominika Legęza
 6. Patrycja Makuch
 7. Norbert Bysiewicz
 8. Wojciech Chmura
 9. Witold Krok
 10. Jakub Olszewski
 11. Jakub Puszkin
 12.  Partyk Raś

 

Gr. młodsza:

 

 1. Aleksandra Andreasik
 2. Justyna Podgórska
 3. Paulina Stachura
 4. Karolina Stanek
 5. Karolina Wajda
 6. Daniel Świetoń
 7. Wiktoria Gleń
 8. Aleksandra Figurska
 9. Patrycja Król
 10.  Julia Froń
 11.  Oliwia Strzępek
 12. Daria Góra
 13. Julia Góra
 14. Marcelina Sadowska
 15. Milena Wójcik
 16. Adam Ozga

 

Suita tańców rzeszowskich

Suita tańców śląskich

Suita tańców przeworskich

Skip to content