Spotkania z bajaką 2016

Biblioteka w Wielopolu Skrzyńskim kontynuuje „Spotkania z bajką” dla dzieci z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim.
Podczas spotkań dzieci słuchają bajek, rozwiązują zagadki i wspólnie się bawią. Wysłuchały opowiadań o zimie, kosmosie. Poznały historię Wielopola Skrzyńskiego, zapoznały się z twórczością Chopina oraz z tradycjami Świąt Wielkanocnych.

 

29 września 2015 r. Po wakacyjne przerwie biblioteka wznowiła „Spotkania z bajką” dla przedszkolaków. Dzisiejsze, drugie już spotkanie, poświęcone było jesieni. Dzieci uczyły się wierszyków, słuchały bajek, rozwiązywały zagadki i bawiły się w bibliotece.

9 października 2015 r. Odbyło się „Spotkanie z Bajką” na które przybyły przedszkolaki ” Misie”

18 listopad 2015r.  Bibliotekę odwiedziły „Słoneczka” i „Wiewiórki”, było to piąte „Spotkanie z bajką”. Dzieci wysłuchały bajki o Świętym Mikołaju oraz odgadywały zagadki. Opowiadały też jakie prezenty otrzymały od Świętego Mikołaja i jakie jeszcze chciałyby dostać. Na koniec pięknie zaśpiewały piosenkę o Świętym Mikołaju, przygotowaną w Przedszkolu na 6 grudnia na powitanie Świętego .

11 grudnia 2015 r. „Słoneczka” odwiedziły Bibliotekę, przyszły na szóste „Spotkanie z bajką”. Tematem spotkania był Św. Mikołaj. Na spotkanie złożyło się: wysłuchanie bajki, rozmowa o jej treści oraz wspólna zabawa.

15 grudnia 2015 r. „Biedronki” odwiedziły Bibliotekę na siódmym „Spotkaniu z bajką”. Tematem spotkania były Święta Bożego Narodzenia oraz choinka. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Świąteczne zamieszanie” , rozwiązywały świąteczne zagadki, brały udział w zabawach ruchowych, a jako zadanie domowe otrzymały do pomalowania kolorowanki przedstawiające choinkę.

1 lutego 2016 r. „Spotkanie z bajką” w naszej Bibliotece skupiło się wokół tematyki zimowej. „Biedronki” z Przedszkola Krasnala Hałabały słuchały bajek o bałwankach, rozwiązywały zagadki o zimie, śpiewały piosenkę o zimie, a także bawiły się w zabawy związane z tą porą roku. Na koniec otrzymały zadanie domowe – wymalować kolorowankę przedstawiającą bałwanka.

 

3 lutego 2016 r. w Bibliotece gościły „Słoneczka” i „Wiewiórki’ z Przedszkola Krasnala Hałabały. Całe dzisiejsze „Spotkanie z bajką” miało zimowy charakter – czytanie, zagadki, zabawy, rozmowy z dziećmi, a nawet obejrzany na koniec film animowany skoncentrowane były na obecnej porze roku. Ponieważ zima odchodzi, a jeszcze nie powinna, Przedszkolaki prosiły ją z całą mocą ponad trzydziestu gardełek, by wróciła.

 

11 marca 2016 r. „Misie” z Publicznego Przedszkola Krasnala Hałabały odwiedziły Bibliotekę by spotkać się z bajką. Tematem spotkania był kosmos.

23 marca 2016 r. odbyło się  „Spotkania z bajką” „Misie” z Publicznego Przedszkola Krasnala Hałabały zostały zapoznane z postacią Fryderyka Chopina, słuchały fragmentów jego dzieł muzycznych, a także bajek o tematyce „muzycznej”. Jako przedświąteczne zadanie otrzymały szablon pisanki do wymalowania. Dzieci zaśpiewały też świąteczną piosenkę oraz obejrzały wystawę pokonkursową związaną ze Świętami Wielkanocnymi.

 

21 kwietnia 2016r.  „Misie” z Publicznego Przedszkola Krasnala Hałabały w Bibliotece GOKiW zdobywały wiedzę o Wielopolu Skrzyńskim. Oglądały publikacje książkowe na temat gminy oraz obrazy i zdjęcia (dawne i nowe) przedstawiające zabytkowe miejsca i obiekty z terenu gminy.


Skip to content