98 rocznica urodzin Tadeusza Kantora

6 kwietnia 2013 roku w  Ośrodku Dokumentacji i Historii Regionu – Muzeum T. Kantora z okazji 98 rocznicy urodzin artysty została otwarta wystawa „Cricot 2 Tadeusza Kantora w fotografiach Caroline Rose”.

 

Wystawa prezentuje kolekcję fotografii ze spektakli Teatru Cricot 2, począwszy od :Umarłej klasy” (1975), po „Dziś są moje urodziny” (1991).

 

Caroline Rose znana jest ze swojej działalności artystycznej w dziedzinie dokumentowania zabytków architektury i sztuk dekoracyjnych; zajmuje się także fotografowaniem dzieł sztuki, współpracuje z muzeami oraz teatrami. Jej zdjęcia charakteryzują się wysokim poziomem technicznym i artystycznym, są doskonałe jeżeli chodzi o dobór barw i światło, dowodząc jej niezwykłej wrażliwości na formę. Zrealizowała zdjęcia do wielu ważnych książek i albumów poświęconych między innymi Luwrowi, katedrze Notre-Dame w Paryżu, kościołom rzymskim, Libanowi.

 

W uroczystości udział wzięli m.in.: Marek Jastrzębski – Dyrektor WDK w Rzeszowie, Czesław Drąg – Kierownik Działu Upowszechniania Sztuki i Współpracy z Samorządami WDK Rzeszów, Antoni Chuchla – Sekretarz Gminy Niebylec, Andrzej Panek – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ropczycach, Czesław Leja – Wójt Gminy Wielopole Skrz.

 

Ekspozycja organizowana jest przez Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim we współpracy z Ośrodkiem Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie.

Kurator: Bogdan Renczyński

Wystawa czynna: 6 kwietnia – 23 czerwca 2013 r.

Skip to content