Wielopolscy Seniorzy kąpali się w gorących źródłach, zwiedzili Muzeum Drogownictwa i odwiedzili Koziołka Matołka

Dodane przez: w dniu 2 października 2019

24 września 2018 roku odbyła się wycieczka seniorów zorganizowana przez Klub Seniora z Wielopola Skrzyńskiego na czele z Panią Prezes Dorotą Zegar. W wyjeździe wzięli udział Kluby Seniora z Brzezin, Glinika, Broniszowa, Nawsia i Wielopola Skrzyńskiego.

Pierwszym miejscem na trasie był Basen Termalny w Solcu Zdroju. Basen jest podzielony na kilka części. Nasi Seniorzy mogli skorzystać zarówno z części rekreacyjnej jak i z basenu solankowo-siarczkowego. Jest to pierwszy i jedyny taki basen w Polsce – mineralny i gorący wypełniony leczniczą wodą.

Zregenerowani i wypoczęci po kąpieli Seniorzy udali się w kolejne miejsce wycieczki – do Zaborowa. Tam mogli podziwiać ruiny Pałacu wzniesionego w 1725 roku. Podczas spaceru po ogrodzie uzbierali przepiękne kasztany, zwiastujące zbliżającą się piękną, złotą, polską jesień.

Kolejnym punktem wycieczki było Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Centrum skupia się wokół świata fantazji, który nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy. Uczestnicy wycieczki mogli oglądnąć przepiękną baśń „Mała Syrenka” przedstawioną przez teatrzyk kukiełkowy, który przeniósł wszystkich do świata fantazji. Publiczność zgromadzona w małej, przytulnej salce wczuła się w oglądaną historię i przeżywała ją razem z bohaterami. Uczestnikom wycieczki najbardziej spodobał się jednak piękny baśniowy ogród.

Ostatnim miejscem zwiedzonym przez Seniorów było Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Muzeum powstało w 1982 roku i gromadzi wszelkie pamiątki związane z budownictwem drogowym. Największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja zewnętrzna, na której Seniorzy mogli podziwiać maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom.

Bogaci w nową wiedzę i pełni niezapomnianych wrażeń uczestnicy wycieczki szczęśliwie wrócili do domu.

Tekst i fot: Dominika Wojnarowska

Zapraszamy do galerii
Skip to content