Orszak Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim 06.01.2019

Dodane przez: w dniu 18 stycznia 2019

6 stycznia 2019 roku już po raz czwarty, ulicami Wielopola Skrzyńskiego przeszedł rozśpiewany i barwny Orszak Trzech Króli. Organizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, Gmina Wielopole Skrzyńskie oraz Parafia pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim. Honorowy Patronat objęli: Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar, Dziekan Dekanatu Wielopolskiego Ks. Prałat Józef Kłosowski oraz Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim ks. Mariusz Siniak. Hasło tegorocznego Orszaku  brzmiało: „Odnowi Oblicze Ziemi”.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy Anioł Pański. Następnie wszyscy zgromadzeni, na czele z trzema Królami: Europy, Azji i Afryki ruszyli trasą orszaku prowadzącą do stajenki usytuowanej na wielopolskim rynku. W trakcie można było obejrzeć sceny z wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu: scenę „Zwiastowania”, przygotowaną przez Dziewczęcą Służbę Maryjną z Wielopola Skrzyńskiego, scenę „Pasterze pod Giewontem”, przygotowaną przez Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Gliniku, scenę  „Gospoda” przygotowana przez Wielopolskie Stowarzyszenie Kobiet Pasjonatki Tradycji. Kulminacyjnym punktem było złożenie pokłonu Dzieciątku Jezus.

Największą atrakcją okazała się żywa szopka oraz słodycze wygrane w konkursie „Głosuj Na Wielbłąda”. Zostały również rozdane korony, śpiewniki oraz chorągiewki. Ze stoiska Poczty Polskiej usytuowanej na rynku można było wysłać kartkę z Orszaku Trzech Króli. Na zakończenie uroczystości uczestnikom wydarzenia zaprezentowano widowisko pt. „Szopka Staropolska” w wykonaniu Teatru Jaruga z Rzeszowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, że ten dzień był tak wyjątkowy. Dziękujemy Księżom, Proboszczom, Wikariuszom z Dekanatu Wielopolskiego i Ropczyckiego za włączenie się w pomoc przy organizacji Orszaku. Dziękujemy: Panu Grzegorzowi Romaniukowi z Kolbuszowej, który bezpłatnie i bezinteresownie, już drugi rok użyczył nam transportu, który woził trzech Króli. W tym roku woził również dzieci wokół rynku, Zarządowi Gminnemu OSP RP i jednostką OSP Wielopole Skrzyńskie, Wielopole – Sośnice, OSP Nawsie, OSP Glinik, OSP Brzeziny, OSP Broniszów, Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” z Sędziszowa Małopolskiego i Wielopola Skrzyńskiego oraz Orlętom z Nawsia, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży z Wielopola Skrzyńskiego, Dziewczęcej Służbie Maryjnej również z naszej wielopolskiej Parafii, Siostrom Michalitkom, Wielopolskiemu Stowarzyszeniu Kobiet Pasjonatki Tradycji, dyrekcji, nauczycielom, i uczniom  Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II z Glinika, dyrekcji, nauczycielom, i uczniom  Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej z Niedźwiady Dolnej, dyrekcji, nauczycielom, i uczniom  Szkoły Podstawowej z Niedźwiady Górnej, szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pań, które przygotowały 3000 porcji bigosu, który wszystkim bardzo smakował: Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Brzezinianki” z Brzezin i Paniom ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich „Broniszowianki” z Broniszowa. Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim. Za udział w orszaku dziękujemy również wszystkim dyrektorom, nauczycielom, uczniom ze  Szkół Podstawowych i Gimnazjum z Dekanatu Wielopolskiego oraz Samorządowego Przedszkola z Wielopola Skrzyńskiego. Dziękujemy mieszkańcom Dekanatu oraz Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego za tak liczne przybycie na Orszak Trzech Króli do Wielopola i serdecznie zapraszamy wszystkich za rok.