Tańczyli i Śpiewali dla Niepodległej – 11 listopada 2018

Dodane przez: w dniu 15 listopada 2018

 

W niedzielne popołudnie również 11 listopada, odbyła się druga część obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 17:15 w sali Ośrodka Kultury w Wielopolu Skrzyńskim rozpoczął się Koncert Pieśni Patriotycznych pod hasłem „Niezwyciężona – Niepodległa” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie. W koncercie zaprezentował się Zespół Regionalny „Wielopolanie”, który prowadzi Pani Instruktor Joanna Kozubowska
i Grzegorz Piękoś, który zatańczył przepięknego poloneza i zaśpiewał dwie pieśni patriotyczne. Po nim na scenie prezentował się Chór „Seniores” z FOK
w Nawsiu, którego dyrygentem jest Pan Zbigniew Sroka. Śpiewali pieśni: Myśmy są wojsko, Jak długo w sercach naszych, Żołnierska – Oka. Chór Mieszany „Gloria” z FOK i Parafii z Brzezin, którego dyrygentem jest Pan Grzegorz Piękoś, wykonał piękne pieśni: Rota, Białe róże, Breve regnum. Pan Robert Kolebuk, który prowadzi Chór „Opoka” z FOK w Gliniku, przygotował utwory: Ojczyzno ma, Matko pokoju, O Panie, któryś jest na niebie.
Na koniec wystąpił Męski Chór Rolników im. Stanisława Świerada z OK w Wielopolu Skrzyńskim, którego dyrygentem jest Pana Piotr Larysz. Zaśpiewał pieśni: Piechota, Wojenko Wojenko, O mój rozmarynie, My pierwsza brygada.

Po prezentacjach Dziekan Dekanatu Wielopolskiego Ks. Prałat Józef Kłosowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim Pan Marcin Świerad wręczyli pamiątkowe podziękowania oraz statuetki poszczególnym wykonawcom.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniale wykonanych pieśni i składamy serdeczne podziękowania za udział w uroczystościach uświetniających 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.    

 

Tekst: Tomasz Kozioł

Fot.: Jacek Pociask

 

Zobacz galerię