Teatr Po Sumie 14.10.2018

Dodane przez: w dniu 19 października 2018

„Chłopcy” w Wielopolu Skrzyńskim

W dniu 14.10.2018 r. na scenie w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim odbył się Spektakl „Chłopcy” wystawiony przez Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy ze Stalowej Woli, w reżyserii Anety Adamskiej i Macieja Szukały w ramach zadania „Teatr Po Sumie”  realizowanego z programu Kultura Dostępna, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bohaterami sztuki są starsi ludzie mieszkający w domu starców, których społeczeństwo traktuje jak małe dzieci. Jednak mają w sobie jeszcze dużo wigoru, poczucia humoru oraz werwy, przez co wywracają do góry nogami porządek jaki panuje w prowadzonym przez Siostry Zakonne domu starców. Bohaterowie są odważni, lojalni i solidarni. Spektakl jest bardzo zabawny ale też poruszający, gdyż zwraca uwagę na osoby starsze, schorowane i bardzo często samotne.

Spektakl zakończył się gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na następny spektakl „Requiem dla gospodyni” wystawiany przez Teatr Sioło z Rakszawy, w reżyserii Anety Adamskiej w dniu 18.11.2018 r.

 

Zobacz galerię