Wystawa

Dodane przez: w dniu 6 września 2018

W czasie spotkań „Teatr Po Sumie” widzowie, którzy przybyli na spektakl, przed rozpoczęciem, mieli okazję oglądnąć wystawę pt: „Plakaty ze spektakli Tadeusza Kantora i teatru Cricot 2” przygotowaną przez Pana Bogdana Renczyńskiego, aktora teatru Cricot 2, pracownika Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricoteka w Krakowie. Wystawa ma na celu propagowanie  sztuki Tadeusza Kantora poprzez bezpłatne  udostepnienie  szerokiej publiczności z całej Polski i z zagranicy wystawy przez okres od dnia 1.06.2018 do  dnia 30.08.2018.

Wystawę można było oglądać na holu Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim a następnie w holu GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim, cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Wielopole Skrzyńskie, Województwa Podkarpackiego a także turystów z całej Polski i z zagranicy. W sumie Wystawę obejrzało około 3000 osób między innymi podczas Festiwalu – I Międzynarodowe X Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim oraz podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim tj. Koncert Dzieci Rodzicom, XIX Dni Wielopola Skrzyńskiego, Wielopolandia, 15 sierpnia- Wielopolanie Wierni Tradycji, Koncert Zespołów Polonijnych, Spotkania Klubów Seniora. Dzięki wystawie, wszyscy zwiedzający mogli dowiedzieć się gdzie były wystawiane sztuki Tadeusza Kantora i jak wielką sławę przez to zyskał, tym samym rozsławiając Wielopole Skrzyńskie i całą Gminę.

 

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: Wydarzenia Kulturalne finansowane przez Województwo Podkarpackie zrealizowało wystawę pn. „Plakaty ze spektakli Tadeusza Kantora i teatru Cricot 2”. Wystawa umożliwiała bezpłatny dostęp do sztuki dla dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Gminy Wielopole Skrzyńskie i Województwa Podkarpackiego.